Po-Po RESERVIUPSEERIPIIRI RY:N SYYSKOKOUS 9.11.2022

Arvoisa piirimme jäsenyhdistys
Pohjois-Pohjanmaan Reserviupseeripiirin sääntömääräinen syyskokous pidetään keskiviikkona 9.11.2022 klo 18.00 alkaen. Kokous järjestetään Aleksanterinkatu 13 A12 -kerhohuoneistolla sekä Teams-etäkokouksena. 

Kokoukseen osallistujia pyydetään ilmoittautumaan sähköpostilla etukäteen piirin puheenjohtajalle 6.11. mennessä osoitteeseen petteri.nara(ät)outlook.com, samassa yhteydessä esitetään mahdolliset edustajien valtakirjat.

Teams-kutsu ja kokouslinkki lähetetään sähköposteihin lähempänä kokousajankohtaa, samassa yhteydessä toimitetaan kokousmateriaalia.

Tilaisuudessa palkitsemiset. Palkittavat kutsutaan henkilökohtaisesti erikseen.

Sääntöjen mukainen osallistumisoikeus määrittyy kunkin yhdistyksen äänimäärän mukaan. Eli yksi ääni per jokaista jäsenmääräänsä alkavaa satalukua kohden. Tässä katsotaan jäsenmäärä vuoden 2021 lopussa. Jäsenyhdistys saa lähettää piirin kokoukseen yhtä monta edustajaa, kuin sillä on ääniä. Yhdistyksen äänivaltaa piirin kokouksessa käyttää siihen valtuutettu edustaja, muilla edustajilla on kokouksessa vain puhevalta

Tervetuloa!

Pohjois-Pohjanmaan Reserviupseeripiiri

Petteri Närä
puheenjohtaja

petteri.nara(ät)outlook.com
+358 40 717 4487