Po-Po RESERVIUPSEERIPIIRI RY:N KEVÄTKOKOUS 26.4.2021

KUTSU POHJOIS-POHJANMAAN RESERVIUPSEERIPIIRI RY:N KEVÄTKOKOUKSEEN 26.4.2021 KLO 18:00

Pohjois-Pohjanmaan Reserviupseeripiirin sääntömääräinen kevätkokous pidetään maanantaina 26.4.2021 klo 18.00 alkaen. Korona huomioiden kokous järjestetään Teams-etäkokouksena ja hybridinä Aleksanterinkadun kerhohuoneistolta. Tämän hetken rajoitukset huomioiden kokoukseen voi osallistua maksimissaan 10 henkilöä. Tiedusteluissa ja ennakkoilmoittautumisissa tulee olla yhteydessä puheenjohtajaan. 

Kokouskutsu ja asialista lähetetään kaikille piirimme kerhojen yhteyshenkilöille kaksi viikkoa ennen kokousta. Teams-kutsu, kokouslinkki ja kokousmateriaali lähetetään ennakolta lähempänä kokousta.

Sääntöjen mukainen osallistumisoikeus määrittyy kunkin yhdistyksen äänimäärän mukaan. Eli yksi ääni per jokaista jäsenmääräänsä alkavaa satalukua kohden. Tässä katsotaan jäsenmäärä vuoden 2020 lopussa. Jäsenyhdistys saa lähettää piirin kokoukseen yhtä monta edustajaa, kuin sillä on ääniä. Yhdistyksen äänivaltaa piirin kokouksessa käyttää siihen valtuutettu edustaja, muilla edustajilla on kokouksessa vain puhevalta.

Terveisin

Pohjois-Pohjanmaan Reserviupseeripiiri

Petteri Närä
Puheenjohtaja

Tel: +358 40 717 4487
Email: petteri.nara(ät)outlook.com
Aleksanterinkatu 13 A12
90100 OULU